Nederlanders houden in principe van lekker eten, niet alleen in restaurants, maar ook thuis. Hoewel de traditie van groenten, vlees en aardappels nog steeds in ere wordt gehouden, zijn er steeds meer mensen die het breder zoeken.

De afhaalrestaurants voor Chinees, Indisch en Italiaans eten floreren, niet alleen omdat we het lekker vinden, maar vooral ook omdat het gemakkelijk is. Dat laatste is een trend die je steeds vaker ziet, omdat drukke huishoudens nauwelijks de tijd vinden om zelf te koken. Dat is jammer, want koken hoeft echt niet zo ingewikkeld te zijn.

Amsterdam speelt hier handig op in door tal van kookworkshops geven, waarbij je maar een paar uur kwijt bent om de lekkerste dingen te leren maken. Als je het wat serieuzer aan wilt pakken kun je ook een reeks kooklessen volgen.

Volg een kookworkshop
In een kookworkshop kun je kennismaken met allerlei kooktechnieken ǀ Visualhunt - gamerscoreblog

De stad heeft wel 1.000 restaurants van Argentijns, Indiaas, Frans of typisch Nederlands, noem het maar op. Er zijn zelfs tien restaurants met een of meer Michelinsterren. En zelfs van deze chefs kun je les krijgen!

Stel dat je zelf niet echt goed kunt koken is het dan niet handig om dat stap voor stap te leren? Superprof heeft voor je uitgezocht hoe je op een leuke en verantwoordde manier kunt leren koken.

De beste leraren Koken beschikbaar
Sonny
5
5 (5 reviews)
Sonny
25€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Julia
Julia
30€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Louise
5
5 (2 reviews)
Louise
17€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Phinah
5
5 (2 reviews)
Phinah
23€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Malak
Malak
18€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Robin
5
5 (4 reviews)
Robin
15€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Nitzan
Nitzan
25€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Tim
Tim
8€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Sonny
5
5 (5 reviews)
Sonny
25€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Julia
Julia
30€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Louise
5
5 (2 reviews)
Louise
17€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Phinah
5
5 (2 reviews)
Phinah
23€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Malak
Malak
18€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Robin
5
5 (4 reviews)
Robin
15€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Nitzan
Nitzan
25€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Tim
Tim
8€
/u
Gift icon
1e les gratis!
Let's go

Kookles en Kookworkshops voor Beginners

Kookles Amsterdam

In hun kookstudio aan de Zeeburgerdijk 54A in Amsterdam worden diverse kooklessen voor particulieren aangeboden. Ze bieden workshops voor het maken van sushi tot vegetarisch en van Spaans tot Thais. Wil je wat meer verdieping dan kun je kiezen voor de Basis Kookcursus: koken voor beginners. In vijf lessen leer je in deze cursus de basisvaardigheden in de keuken. Ze behandelen de meest voorkomende technieken die in de keuken voorkomen. Wanneer je deze technieken beheerst krijg je meer inzicht waardoor je zelfverzekerder in de keuken staat. De vijf lessen behandelen:

  1. Snijtechnieken
  2. Groente
  3. Vlees
  4. Desserts
  5. De Grand Finale

De lessen zijn geschikt voor iedereen en vinden plaats op dinsdagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur. Wil je weten wat de kosten zijn voor deze kookcursus, mail dan naar info@kookles.nl.

Leer de basistechnieken van het koken
Wie wil er nu niet leren om op een handige manier een ui te snijden? ǀ Visualhunt

Moederskeuken

Moederskeuken aan de Nieuwmarkt 8-I in Amsterdam geeft al meerdere jaren kookworkshops voor zowel bedrijven als particulieren. Voor het geven van kookworkshops in Amsterdam heeft Moederskeuken meerdere kookstudio’s tot haar beschikking. Elke kookworkshop wordt begeleid door een professionele kok die je alle ins en outs van de gerechten en de ingrediënten waar je mee werkt verteld.

Zijn jij en je partner fanatieke hobby koks? Of wil je graag meer weten over bepaalde kooktechnieken? Dan kun je bij Moederskeuken een kookcursus volgen. Ze bieden kookcursussen aan voor kleine groepen of op individuele inschrijving. Ze geven kookcursussen voor beginners en gevorderden.

Onderstaande kookworkshops zijn ook geschikt als kookcursus voor beginners.

  • Italiaanse kookworkshop: In deze kookles maken we verse zelfgemaakte pasta’s en sauzen, antipasti, risotto’s en tiramisu;
  • Tapas kookworkshop: Een tour door de Spaanse keuken waar er tien tot vijftien verschillende gerechten worden gemaakt;
  • Hollandse kookworkshop: Leer meer over de oer Hollandse keuken! Er worden verschillende gerechten met ‘vergeten groente’ en mooie streekproducten gemaakt;
  • Aziatische kookworkshop: Ontdek de Thaise, Chinese, Vietnamese en Koreaanse keuken met een vier gangen menu waarbij elke gang uit een ander Aziatisch land;
  • Amerikaanse kookworkshop: Geen junkfood, maar eerlijke klassiekers uit verschillende streken in de VS: Clam Chowder, Jambalaya, Meatloaf, enzovoort;
  • Improvisatie kookworkshop: geen recepten, geen menu’s, leer koken met wat je in huis hebt.

De kosten voor een kookworkshop van vier uur vanaf 10 personen zijn € 65 per persoon (exclusief BTW).

Voor bijvoorbeeld een kookworkshop Italiaans voor een of twee personen, of andere kleinere groepen moet je je inschrijven. De kosten bedragen € 75,00 per persoon.

Volg je kook workshop gerust via Superprof. Onze privéleraren helpen jou graag!

La Cucina de Sol

Deze Italiaanse kookschool en kookstudio aan de Warmondstraat in Amsterdam geeft Italiaanse kookworkshops en -cursussen. Een cursus van vier lessen over de basis van de Italiaanse keuken. Aan bod komen:

  • Les 1: Klassieke Italiaanse gerechten, antipasti en hapjes;
  • Les 2: Pasta, gnocchi en sauzen;
  • Les 3: Brood, risotto en groente;
  • Les 4: Italiaanse klassiekers en desserts.

Er wordt gewerkt in groepen van minimaal acht en maximaal tien personen. Alle doordeweekse kooklessen beginnen om 18.00 uur en eindigen rond 22.30 uur. De lessen op de zaterdagochtend  beginnen om 10.30 uur en eindigen rond 14.30 uur. De prijs voor deze cursus is € 350,00 (inclusief producten, enzovoort).

Kooklessen voor Gevorderden en Professionals

Moederskeuken

Bovengenoemde Moederskeuken geeft ook kookworkshops (kookcursussen) voor gevorderden. Hier ga je echt de diepte in. Naast de bekende basis kooktechnieken worden ook de producten uitgelicht. Deze kookworkshop is echt bedoeld voor de culinaire liefhebber die leergierig is en toe is aan een uitdaging!

  • Wild: Voor de liefhebbers van wild wordt de hele cursus besteed aan wild en alles wat daarbij past;
  • Vis: Koken met vis heeft veel mogelijkheden. Van oesters tot het fileren van een platvis;
  • Sauzen & Soepen: Hoe trekt je de lekkerste bouillon of de sterkste fonds?
  • Desserts: Desserts vragen vaak wat extra aandacht en kunnen ingewikkeld zijn. Je leert alles over taarten en toetjes.

De condities voor deze cursus zijn hetzelfde als die voor beginners.

Volg een opleiding om professioneel chef te worden
Maak van koken je beroep ǀ Visualhunt - amsfrank

Horeca Academie

Wil je van koken je beroep maken dan kun je naar de Horeca Academie aan de De Flinesstraat in Amsterdam. Hier geven ze onder anderen de volgende opleidingen:

  • Professioneel Chef: Dit is een eenjarige opleiding die in het Engels wordt gegeven. De kosten voor deze opleiding bedragen
    € 3.950,-;
  • Basiskok: Dit is een eenjarige opleiding en leidt op tot het MBO diploma Niveau 2. De kosten bedragen € 3.280,90;
  • Zelfstandig Werkend kok: Deze opleiding duurt twee jaar. In die twee jaar haal je het MBO diploma Zelfstandig Werkend Kok Niveau 3. De kosten bedragen € 3.422,90.

De toelatingseisen voor al deze drie de opleidingen zijn:

  • Een middelbare schooldiploma (of gelijkwaardig daaraan) hebben;
  • Bewijs van begrip van de Engelse taal (alleen voor professioneel chef);
  • Er is geen voorafgaande culinaire ervaring vereist, maar je moet wel gemotiveerd zijn;
  • Je moet zestien jaar of ouder zijn;
  • Je bent of kunt aan de slag bij een erkend leerbedrijf.

Al deze opleidingen zijn BBL (= Beroeps Begeleidende Leerweg)-opleidingen, hetgeen betekent dat je al een baan moet hebben bij een erkend leerbedrijf.

ROC Amsterdam

Bij ROC Amsterdam kun je veel horeca opleidingen volgen. Superprof heeft hier gekozen voor de opleiding Zelfstandig Werkend Kok Niveau 3. Afhankelijk van je vooropleiding duurt dit traject twee of drie jaar. Je moet in dit geval wel achttien jaar zijn. Dit is een gecombineerde BOL (Beroeps Opleidende Leerweg) -BBL opleiding die je kunt volgen aan de Da Costastraat in Amsterdam. Na deze opleiding kun je aan de slag in:

  • Grote en kleine restaurants;
  • Hotels;
  • Horecagelegenheden.

Buiten beroepsopleidingen geven ze ook speciale horeca cursussen voor volwassenen. Kijk daarvoor even op hun website https://www.rocva.nl/.

Koken via Superprof, Privéles of Online

Superprof

In en rond Amsterdam worden door Superprof tal van kooklessen aangeboden. Ervaren docenten geven onder andere les in:

  • De basisbeginselen van het koken;
  • Brood bakken;
  • Het maken van gemakkelijke gerechten;
  • De traditionele keuken;
  • Vegetarische en Veganistische gerechten;
  • Mediterrane keuken;
  • Aziatische keuken;
  • Biologisch koken.

Te veel om op te noemen dus. Je slaat hier zeker je slag! En de prijs valt ook reuze mee. Je hebt al een kookles voor € 10,- per uur en daarbij is de eerste les ook nog eens gratis! De docenten komen bij jou thuis, je gaat naar de docent toe of je krijgt les online.

Zoek je naar een kookcursus in Utrecht? Klik hier voor het vinden van een kookcursus Utrecht.

Niets is beter om je eigen brood te leren bakken
Bij Superprof kun je zelf brood leren bakken ǀ Visualhunt - Chris Campbell

Cheflix

Cheflix is een concept van Diningcity BV aan de Buitenveldertselaan in Amsterdam. Het is een streaming platform waar de beste Michelinsterren chefs jou via online masterclasses thuis de sterren van de hemel te koken. De volgende chefs werken mee:

  • Jacob Jan Boersma ***
  • Stefan van Sprang**
  • Erik en Juliën van Loo**
  • Ron Blauw**
  • Joris Bijdedijk*
  • Soenil Bahadoer**
  • Jonathan Zandbergen*

De Michelinsterren chefs laten je met passie zien dat koken op topniveau helemaal niet moeilijk hoeft te zijn. Je leert alle tips, valkuilen, trucs en geheimen zodat ook jij top gerechten op tafel kan zetten.

Je kunt twaalf maanden lang alle masterclasses bekijken voor een eenmalig jaarbedrag van € 19,50. Je kunt ook eerst voorproefje nemen door drie afleveringen gratis uit te proberen.

Kookuniversiteit

Bij de online Kookuniversiteit kun je een complete kookcursus volgen, die bestaat uit drie cursussen, te weten:

  1. De basistechnieken: zoals snij-, bak-, en kooktechnieken (€ 90,95);
  2. Koken zonder recept: goede ingrediënten kiezen, smaken onderscheiden, enzovoort (€ 119,95);
  3. Dessert en IJs: romige structuren leren herkennen en ijs maken (€ 79,95).

De kookcursus wordt in vier modules gegeven. Je hebt permanent toegang tot de cursus, zodat je in je eigen tempo kunt werken. Als je nog vragen hebt kun je mailen naar daan@kookuniversiteit.com of joost@kookuniversiteit.com.

Opvallend is dat de meeste kookworkshops en -kookcursussen behoorlijk aan de prijs zijn. Of je het geld daarvoor over hebt is maar de vraag. Superprof heeft daarom voor je uitgezocht wat de alternatieven zouden kunnen zijn.

  • Kijk naar de kookprogramma's op televisie. De recepten met video's kun je bijna altijd online terug vinden;
  • Denk eens aan de schat van kookboeken die er op de markt zijn; voor beginners, gevorderden en op chefwaardig niveau;
  • YouTube biedt massa's kookvideo's, van hoe je een ui moet snijden tot het maken van allerlei wereldrecepten.

Leren koken is echt niet zo moeilijk, maar je moet er wel tijd aan besteden. Je kunt als je wilt in een half uurtje een gezonde en smakelijke maaltijd op tafel zetten. In ieder geval beter als al die snelle hapklare diepvriesmaaltijden en de patatboer!

 

>

Het platform dat privé leraren en leerlingen met elkaar verbindt

1e les gratis

Vond je dit artikel leuk? Laat een beoordeling achter!

5,00 (1 beoordeling(en))
Laden...

Marianne

Ik vind dat iedereen overal op de wereld recht heeft op onderwijs. Onderwijs geeft je een betere toekomst. Ik heb de mogelijkheid om mijn kennis te delen, zodat ik mensen van arm tot rijk, van jong tot oud misschien een helpende hand kan bieden om hun doel te bereiken. Dat is mijn ambitie!