Als leraar vertel ik veel en leg ik veel uit. Als ik jullie alles zelf uit laat zoeken, hebben jullie mij immers niet nodig, dan heb je genoeg aan het boek.
Vertellen en uitleggen doe ik interactief, met jullie hulp. Ik stel voortdurend vragen en hoop dat jullie daar het antwoord op weten. En ik vind het heerlijk als ook jullie vragen stellen!
Als iets niet helemaal duidelijk is, wacht dan niet, maar zeg het direct, onderbreek me, al is het midden in een zin.
Na de uitleg gaan jullie aan de slag. Ik ga dan niet achter mijn bureau afwachten tot je langskomt met vragen, maar doe een paar rondjes door de klas, waarbij ik bij elke tafel vraag of ik misschien kan helpen, of er misschien een kleine hint nodig is bij een som?
Ik houd me niet altijd aan het boek. Ik vind dat er soms rare dingen in de boeken staan. En dat er soms belangrijke dingen in ontbreken. Ook ben ik het niet altijd eens met de volgorde en sla ik inleidingen waarin je iets leert wat je daarna weer af moet leren meestal over.
Tot slot heb ik voor diverse wiskundeonderwerpen die bekend staan als moeilijk te begrijpen, lastig toe te passen of nauwelijks te onthouden, een alternatieve uitleg bedacht, vaak samen met een andere manier om de opgaven te doen.
Ik heb dertig jaar leservaring. Eerst in het bedrijfsleven (computerprogrammeren), daarna op hogescholen (informatica) en tenslotte op middelbare scholen (wiskunde). Nederlands is mijn moedertaal, maar ik spreek ook vloeiend Engels en geef af en toe les in het Tweetalig Onderwijs.
Vaak gebruik ik mijn eigen lesmateriaal.
Ik knap af als er van me wordt verwacht dat ik voorlees wat er in Getal en Ruimte staat.
Ik kick op improviseren, onverwachte vragen en slimme, eigenwijze leerlingen.
De beste klik heb ik met VWO-leerlingen.
- Een uur (of korter) kost €25
- Langer dan een uur kost €5 extra per kwartier
- Les in het weekend kost €5 extra per les
- Reiskosten hangen af van mijn reistijd (ik woon in ZuiOost) en variëren binnen Amsterdam van 5€ tot 15€ per keer, exclusief eventuele parkeerkosten. Buiten Amsterdam in overleg.
- Voor twee leerlingen tegelijk komt er €10 per les bij, voor drie wordt dit €15.
Wiskunde in de buurt? Hier een selectie van leraren die je kunt bekijken.
Bij de leraar thuis | Bij jou thuis | Online (via webcam) | |
1 uur | 25€ | 35€ | 25€ |